Şeker Hastalığı  

Şeker Hastalığı Tedavisi

Bir yüz yıl önce şeker hastalığına yakalansaydınız, tıp dünyası henüz insülinden haberdar olmadığı için, saydığımız tahribat karşısında pek bir şey yapamayacaktınız. Ama diyabet artık tedavi edilebiliyor. Ağızdan alınan ilaçlar var, insülin var ve nasıl bir yaşam biçimi değişikliğinin hastalığı önleyebileceğini ve iyileştirebileceğini biliyoruz.

Yine de, titiz bir yaklaşımla, tedavinin tüm gereklerinin yerine getirilmesi bile tahribatın sıfırlanmasını sağlayamamaktadır. Ne yazık ki, ağızdan alınan ilaçlar mükemmel değildir. İnsülinle ise, vücudun ihtiyaca göre salgılamasını yeteri mükemmellikle taklit edememekteyiz.

Yorum Yaz
İsim (*)
Şehir
Güvenlik Kodu (*)
Yorumunuz (*)

(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur.
Yorumlar (7)
gülhan titiz
Istanbul
hocam ailede ırsı seker hastasıyız.38 yasındayım.enson 5yıl önce doğum ettım ve hamlelığimde 160 aclık sekerım cıktı suan aclık 140 tokluk 303.kılıo veremıyorum asırı sık acıkıyorum ve acıktıgımda inanılmax bir bas dönmem oluyor yuruyus yapamıyorum yanı annemın 60yasında yasadıgı hastalıgı ben bu yasta yasamaktayım.hocam cok uyuyorum halsizım ve kilo veremıyorum.ne yapmalıyım.size nasıl ulasabılırım.lütfen yardımcı olurmusunuz.


ahmet
kendıniZE IYI BAKARSANIZ HIC BIRŞEY OLMAZ BAKMAZSANIZ GÖZLERDEN BÖBREKLERDEN BAŞLAR AYZAYMIR KADAR GIDER AZ YIYIP DÜZENLI ILACLARINIZI ALMANIZ GEREK
Muhammet
OFFF ÇOK KÖTÜ BİRŞEY BU DİABET
bilal uçar
açlık şekerim 180 çıkıyor ne yapmam gerekir
Sercan
Arkaraşım Tedavi Yöntemlerini de Açıklasaydınız ...
ILYAS GOKMEN
insilunkullanmak sexi etkilermi, seker hastaliginda sex gucu azalirmi tesekur edderim
Fatma
Ben nasıl kurtulurum sekerden