Şeker Hastalığı
8 Yıllık Şeker Hastalığını Yenmeyi Başardı

8 Yıllık Şeker Hastalığını Yenmeyi Başardı

İstanbul’dan Samsun’a şeker hastalığının tedavisi için ameliyat olmaya gelen 48 yaşındaki Erdal Pekdemir, ameliyat operasyonundan sonra sağlığına kavuştu.
0.0 (0 oy)

İstanbul’da yaşamını sürdürmekte olan 48 yaşındaki Erdal Pekdemir, 8 yıldır uğraştığı şeker hastalığı yüzünden tüm direncini kaybetmek üzere olduğunu söylüyor. Ağabeyinin tavsiyesi ile harekete geçen Pekdemir, 1 haftalık bir süreçten sonra ameliyat olma kararı aldı.

Hastalığın Tedavisi Olmadığını Düşünmeyin

1 haftalık araştırmadan sonra Samsun’da görev yapmakta olan Opr. Dr. Muzaffer Al’a başvuran Erdal Pekdemir, şeker hastalığından kurtulmayı başardı. Pekdemir ameliyat hakkında “Ameliyatın zor olduğu söylenemez. Hastaneden henüz çıkamadım ama kendimi şimdiden daha iyi hissetmeye başladım. Ameliyatımdan sonra kullandığım hapları da bıraktım. Ameliyat operasyonundan beri kan şekerim 70 ile 90 arasında.” dedi.

8 yıllık uzun bir süredir şeker hastası olduğunu söyleyen Pekdemir, “Şekerim yüksek olmadığı zamanlarda da hap kullanmak zorundaydım. Bu haplar ise vücudun direncini kaybetmesine yol açıyor. Kötü bir hastalık olmasına rağmen şeker hastalığının da tedavisi olduğuna inanmanız gerekiyor. Ağabeyim sayesinde hastalığın ameliyat ile tedavi edildiğini öğrendim. 1 hafta içerisinde ameliyat kararı aldım ve şu an eski sağlığıma kavuştuğumu söyleyebilirim. Doktorumuz Muzaffer Al’a teşekkür ederim.” şeklinde duygularını ifade etti.