Şeker Hastalığı
Aydın Doğan Sağlık Meslek Lisesi'nde Diyabet Konferansı

Aydın Doğan Sağlık Meslek Lisesi'nde Diyabet Konferansı

Aydın Doğan Sağlık Meslek Lisesi'nde düzenlenen diyabet konferansı büyük ilgi topladı.
0.0 (0 oy)

Aydın Doğan Vakfı tarafından yapılan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2013 yılında Sağlık Günleri etkinliklerini başlatmıştı. Sağlık Günleri adı altında başlayan konferansta ise ADV Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, ADV Genel Müdür Yardımcısı Gündüz Alpman ve okul müdürü İncigül Ulaş ile birlikte öğrenciler de katılmıştı.

Yeni düzenlenen diyabet konferansı kapsamında ise Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği Eski Başkanı olan Prof. Dr. Rüveyde Bundak, çocuklara sağlıklı beslenmenin ve diyabetin erken tanısının nasıl olması gerektiğini anlattı. Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Rüveyde Bundak, hazırlamış olduğu birtakım istatistiksel bilgileri de başarılı bir sunum eşliğinde öğrencilere sundu.

Sadece Okul Bağışlamak ile Yetinmiyoruz

Konferans öncesinde de öğrenciler ile sohbet ederek iletişime geçen Candan Fetvacı, okul hakkındaki düşüncelerini “ADV olarak sadece okul yaptırdıktan sonra Milli Eğitim’e bağışlamak ile işi orada sonlandırmıyoruz. Yaptırdığımız okulları destekleyerek yakından takip ediyoruz. Eğitim, temizlik ve diğer tüm konularda sürekli olarak ilgileniyoruz. Kaliteli bir eğitim sisteminin işleyebilmesi için gerekli olan tüm konular ilgili kişiler tarafından kontrol ediliyor. Burası da oldukça kıymetli ve puanı yüksek bir okul. Bu okulumuz ile gurur duymaktayız. Çocuklarımız ile ilgi ve alakamız eksilmeden devam edecektir. Özellikle çocukların bu tür önemli sağlık problemleri konusunda bilinçlenmesi bizlerin görevidir.” şeklinde dile getirdi.