Şeker Hastalığı
Diyabette Sertleşme Sorunu

Diyabette Sertleşme Sorunu

Diyabet hastalığı olan birçok erkek cinsel hayatında sertleşme sorunuyla karşılaşıyor. Diyabet hastalığı bulunan erkeklerde sertleşme sorunu olasılığı, hem daha fazla hem de çok genç yaşlarda görülüyor.
0.0 (0 oy)

Diyabet hastalığının ilerlemiş olması ve yaşın ilerlemiş olması sertleşme sorunu riskinin daha fazla olmasına neden oluyor. Kan şekeri ve kolesterolün kontrol altına alınmasıyla sertleşme sorununun ilerlemesi durdurulabilir ve çoğu zaman azaltmaya da fayda sağlar.

Sertleşme Sorununda Ağız Yoluyla İlaç Tedavisi:

Diyabet hastalığına bağlı sertleşme sorunu yaşayan kişiler için üç adet ilaç tedavisi vardır. Ancak bu ilaçlar, diyabet hastalığı olmayan kişilerde olduğu kadar, hastalık sahibi kişilerde etkili olamayabiliyor. Bu oran %60' a yakın hastada fayda sağlıyor. Kullanılan bu ilaçlar sertleşme sorunu için fayda sağlamadığı takdirde, cinsel birleşmeyi sağlamak için direk olarak ilacı, enjeksiyon yolu ile penisin ereksiyon noktasına enjekte etmek kişiye fayda sağlayabilir. Bu tedavi ise erkeklerde genelde %80' e varan oranlarda fayda sağlayabiliyor.

Diyabet Hastalığında Sertleşme Sorunu İçin Kullanılan İlaçlar:

  • Fentolamin mesilat,
  • Papaverin hidroklorür,
  • Alprostadil.

Diyabette Sertleşme Sorunu Yaşayanlarda Kullanılan İlaçlar Fayda Sağlar mı?

Genelde kullanılan ilaçlar daha fazla etki etmesi için üç ilaç birlikte kullanılır. Enjeksiyon yolu ile yapılan tedavi daha faydalı olmasına rağmen, çoğu hasta birkaç senelik tedaviden sonra bu tedavi yönteminin kullanılmasını istemeyebilir.

Sertleşme Sorununda Vakum Konstriksiyon Tedavisi:

Sertleşme sorunu tedavisinde enjeksiyon yolu ile sağlanılan başarı vakum konstriksiyon tedavisinde de sağlanıyor. Ancak hastalar enjeksiyon tedavisinde olduğu gibi birkaç sene içerisinde bu tedavisi yönteminin de kullanılmasını istemiyor. Bu tedavi uygulanırken, hastanın penisine renksiz bir silindir geçirilir. Dokular ve silindir arasında boşluk kalmaması amacı ile kayganlaştırıcı uygulanır. Silindir içerisinde hava oluşumun engelleyen bir sistem için pompa kullanılır ve hastanın yeterli sertleşmeye ulaşması sağlanır. Yeterli sertleşmeye ulaşıldığı zaman penisin vücuda yakın bir bölümüne halka geçirilerek bu sertleşmenin korunması sağlanır.