Şeker Hastalığı
Doğal Çözümler İle Şeker Hastalığına Bitkisel Formüller

Doğal Çözümler İle Şeker Hastalığına Bitkisel Formüller

Kimi hastalar kalıtsal yani genetik yollarla çocuklarda görülebiliyor. Genlerden kaynaklı ve bir sonraki nesile taşınan hastalıkların birçoğu çocuklarda kendini gösterebiliyor.
0.0 (0 oy)

Diyabet aileden gelen kalıtsal hastalıktır. Tedavisi yapılmayan ya da ilaçlar düzenli kullanılmadığı taktirde diyabet çok ciddi kötü sonuçlar doğurabiliyor. Birçok şeker hastalarına,insülin tedavisi kullanılıyor. Bazen şifalı bitkiler de şeker hastalığı tedavisinde kullanılan, doktor kontrolü altında yapılan tedavi şeklidir.

Diyabet ve Önemi

Diyabet, kan şekerinde, yağ, protein ve karbonhidrat mekanizmasının kronik rahatsızlığıdır. İnsülin eksiliğinden kaynaklı ortaya çıkan metabolik işlev bozukluğudur. Eğer sık idrara çıkma, aşırı açlık, susuzluk, bulantı ve kusma, sinirlilik ve ruh hali gibi belirtileri bulunuyor. Şifalı bitkiler diyabet komplikasyonları tedavisi yöntemlerinde aktif kullanılan yöntemlerden biridir.

Şeker Hastalığı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Diyabet rahatsızlığı bulunan kişiler mutlaka doktora giderek, doktor yönetiminde insülin kullanılmalıdır. Bunlara ek bazı bitkiler ile sağlıklı yollara başvurulabilir.

Yaban Mersini

Yaban mersini, diyabet rahatsızlıklarında yaprak ve meyveleri kullanılabilir. 1 tatlı kaşığı yaban mersin yaprağını, 2 bardak suyun içine ilave edilerek içilebilir. Ayrıca kuşburnu içmek diyabet hastalığına oldukça faydalıdır.

Okaliptüs

Şifalı bitkiler arasında bulunan okaliptüs, 1 yemek kaşığı yaprağı 5 bardak suyun içinde kaynatılarak tüketilebilir. Yemeklerden önce ılık tüketilmelidir.

Keten Tohumu

Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler arasındadır. 1 çorba kaşığı keten tohumunu iki bardak suyun içinde kaynatılarak yemeklerden önce yarım bardak içilmesi gerekiyor.

Yulaf Unu

Bu hastalığa oldukça faydası dokunan yulaf unu, 1 bardak suyun içerisine 1 yemek kaşığı yulaf atılarak hafif kaynatıldıktan sonra yemeklerden önce 3 kere bu karışımın içilmesi gerekiyor.