Şeker Hastalığı
Erkeklerde Şeker Hastalığı Belirtileri Farklı mıdır?

Erkeklerde Şeker Hastalığı Belirtileri Farklı mıdır?

Şeker hastalığı hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen önemli hastalıklardan birisidir. Şeker hastalığı genel anlamı ile kandaki şeker düzeyinin normal derecesi 115'dir.
0.0 (0 oy)

Şeker hastalığı hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen önemli hastalıklardan birisidir. Şeker hastalığı genel anlamı ile kandaki şeker düzeyinin normal derecesi 115'dir. Bu değerin üzerinde seyreden ve normal değerin her zaman üstünde olan durumlar kadında da erkekte de şeker hastalığı olarak yorumlanıyor. Şeker hastalığı her iki cinsiyette de görülen ancak cinsiyetler arasında farklı sorunlar ortaya çıkaran bir hastalık olarak görülüyor.

Şeker Hastalığının Erkeklere Olan Etkisi

Şeker hastalığı erkeklerde kadınlara göre farklı şekillerde kendisini gösterebiliyor. Kandaki şeker oranı yüksek olan erkeklerde şeker hastalığına bağlı olarak cinsel sorunlar ile karşılaşabiliyorlar. Şeker hastalığına bağlı olarak penislerinin sertleşmeme durumu şeker hastalığının belirtiklerinden birisi olarak nitelendiriliyor. Erkeklerde şeker hastalığı erkeklerin cinsel hayatlarını önemli ölçüde etkilediği gibi eşleri ile sağlıklı cinsel ilişki yaşayamama durumları söz konusu olabiliyor.

Şeker Hastalığının Erkeklerde Yarattığı Diğer Sorunlar

Şeker hastalığının erkeklerde yarattığı diğer sorunlar erkeklerin hızlı kilo vermesi ve kemik yapılarının güçsüzleşmesidir. Bu tür sorunlar ile karşılaşan erkeklerin mutlaka endokrin uzmanına muayene olmaları gerekiyor. Eğer ki şeker hastalığı ihmal edilirse kalıcı olarak birçok sorunu da beraberinde getiriyor. İleri derecedeki şeker hastalıkların cinsellik, ağız ve diş sağlığı ile göz sağlığı olumsuz yönde etkileniyor. Bu nedenle şeker hastalığı belirtisi yaşayan erkeklerin mutlaka doktor kontrolünde şeker hatalıklarının kontrol altına almaları gerekiyor.