Şeker Hastalığı
Et Benleri Diyabetin Habercisi Olabilir

Et Benleri Diyabetin Habercisi Olabilir

Cilt üzerinde çok fazla görülen ve sayıları bir ile kırk adet arasında sayısı değişen et benleri obeziteden ayrı olarak diyabet(şeker) hastalığını arttıran en büyük risk faktörleri arasında yer alır.
0.0 (0 oy)

Cilt üzerinde çok fazla görülen ve sayıları bir ile kırk adet arasında sayısı değişen et benleri obeziteden ayrı olarak diyabet(şeker) hastalığını arttıran en büyük risk faktörleri arasında yer alır. Bu nedenle vücudunda ikiden fazla et beni bulunan kişilerin daha fazla dikkat etmeleri önerilir. Çünkü vücutta bulunan ikiden fazla et beni vücutta ki insülin direncini düşürüyor ve buna bağlı olarak ta şeker hastalığı ortaya çıkabiliyor.

Şeker Hastalığının Erken Teşhisi İçin Açlık Kan Şekeri Ölçülmelidir

Hem doğuştan hem de sonradan vücutta meydana gelen düz, kabarık, kahverengi, pembe ya da siyah olarak değişen et benleri diyabetin habercisi olabilir. Vücudunda buyur değişiklikler meydana gelen kişilerin bunları önemsemeleri ve mutlaka bir doktora başvurmaları önerilir. Boyun, yüz, gövde ve vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan et benleri kanserden diyabete kadar birçok hastalığın belirtisi olabilir. Et benleri otuzlu yaşlardan sonra daha fazla görülür. Kadınlarda oluşma oranı erkeklere oranla daha fazladır. Ayrıca fazla kiloya sahip insanlarda et benleri daha fazla görülme olasılığı vardır. Et beninin oluşmasında genetik faktörlerinde büyük etkisi vardır. Et beni olan bölgede insülin direnci düşüklüğü oluşur ve burada ki insülin yeteri kadar çalışmaz. İnsülinin yeteri kadar çalışmaması da bu bölgede bulunan kan şekerinin organlara yeteri kadar gitmemesi ve şeker hastalığının ortaya çıkmasına neden olur. Vücudunda et beni olan kişilerin bu durumu ciddiye almaları ve herhangi bir olumsuz duruma karşılık beslenme programlarına dikkat etmeleri gerekir. Aynı zamanda vücudunda et beni bulunan kişilerin erken teşhis adına mutlaka açlık kan şekerlerini ölçtürmeleri gerekir.

Vücudunda Et Beni Olan Kişilere Diyabet Kontrolünde Öncelik Verilir

Vücudunda et beni olan kişilerin şeker ölçümlerini normal zamanlara göre daha şık yaptırmaları gerekir. Et beni olan kişilere diyabet hastalığı kontrolü yapılırken öncelik veriliyor. Bunun nedeni ise öncelik verilmesi durumunda daha fazla erken teşhis koyulabilmesidir.