Şeker Hastalığı
Evde Kan Şekeri Takibi Neden Önemli?

Evde Kan Şekeri Takibi Neden Önemli?

Tıp 1 diyabet hastalığının kontrol altında tutulabilmesi için kan şekerinin düzenli olarak takip edilmesi gerekiyor.
0.0 (0 oy)

Tip 1 diyabet hastalığının daha kontrollü ve zararsız ilerleyebilmesi için en önemli husus kan şekeri düzeyinin sürekli olarak kontrol edilmesidir. Kan şekerini izlemeden hareket ettiğiniz zaman genellikle yanıldığınızı fark edersiniz.

Kan şekeri ölçümünü normal gündelik hayatınızın bir parçası haline getirdiğiniz zaman daha rahat bir şeker hastalığı geçirebilir ve tedaviden daha olumlu sonuçlar elde etmeye başlayabilirsiniz.

Şeker ölçüm cihazlarınızı yanınızda taşıdığınız zaman dışarıda olduğunuz zamanlarda da kan şekeri ölçümünüzü yapabilir ve hastalığınızı kontrol altında tutmaya başlayabilirsiniz. Ortalama olarak 4-5 saniye gibi kısa süreler içerisinde ölçüm yapabileceğiniz cihazlar sayesinde hayatınızı daha rahat yaşayabilirsiniz.

Gündelik Hayatınıza Daha Rahat Devam Edebilirsiniz

Ölçümlerinizi evinizin ortamında yaparken sonuçları bir kenara not almayı da unutmamalısınız. Geriye dönüp baktığınız zaman karşılaştırabileceğiniz sonuçların elinizde olması hastalığın düzenli takip edilmesi açısından kritik bir önem taşımaktadır.

Günlük hayatınızın daha sağlıklı seyri için kan şekerinizin durumuna göre insülin dozlarınızda düzenlemenizi kendiniz de yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak yine de doktorunuza danışmanız ve bilgi almanız sizler için daha yararlı olacaktır.

Aktif olarak gündelik hayatınızda bu tür ölçümleri yapmanız doktorunuzun ve sizin yükünüzü azaltırken, aynı zamanda şeker hastalığınızın tedavilerinin daha başarılı ve etkili olmasını da sağlar.