Şeker Hastalığı
Gizli Şeker Gözlere de Vuruyor

Gizli Şeker Gözlere de Vuruyor

Gizli şeker hastalığı hakkında açıklama yapan Dahiliye Uzmanı Dr. Orhan Kaşlıoğlu, hastalığın gözlere vurabileceğini söylüyor.
0.0 (0 oy)

Dahiliye Uzmanı Dr. Orhan Kaşlıoğlu, insanların kendisinin sebep olabileceği ikinci tip diyabet hastalığının görme bozukluklarına yol açabileceğini ve böbrek yetmezliği gibi ciddi sorunlara da yol açabileceğini söyledi. İyileşmeyen ayak yaraları, kalp krizi ve daha pek çok farklı hastalığa yol açabilen tip 2 diyabet hakkında Kaşlıoğlu çeşitli uyarılar yaptı.

Düzenli Beslenme Şart

Bursa Özel Hastanesi doktorları arasında yer alan Dahiliye Uzmanı Dr. Orhan Kaşlıoğlu, şeker hastalığının ortaya çıkarttığı komplikasyonların önemli olduğunu söyledikten sonra, “İnsan vücudunda meydana gelen tahribatlar sonrasında pek çok hastalık da ortaya çıkabiliyor. Şeker hastaları en tehlikeli olan rahatsızlıklar ise damar ve sinir bozuklukları ile birlikte gelişen rahatsızlıklar oluyor. Şeker hastalarının gözlerini kaybetmeleri gibi durumlar sık sık yaşanabiliyor.” dedi.

Şeker hastalığı ile obezite arasında büyük bir bağlantı olduğunu söyleyen Kaşlıoğlu, “Vücutta yer alan pankreas bezinin insülin hormonu ihtiyacının karşılanmaması durumunda şeker hastalığı ortaya çıkıyor. Şeker hastalığı genetik olabileceği gibi yanlış beslenmeye bağlı olarak da ortaya çıkabiliyor. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme şeker hastalığından korunmanın en temel yollarından birisidir.” uyarısında bulundu.