Şeker Hastalığı
Kuşkonmaz Diyabete karşı iyi geliyor

Kuşkonmaz Diyabete karşı iyi geliyor

5000 yıl önce Mısır’da yetiştirilen kuşkonmazın farklı çeşitlerini tüketerek şeker hastalığınızı kontrol altında tutabilirsiniz.
0.0 (0 oy)

Kuşkonmazın en yaygın çeşitleri arasında yer alan yeşil kuşkonmazda yer alan antioksidan özelliklerin şeker hastaları için yararlı olduğu söyleniyor. Folik asit açısından da zengin olan kuşkonmaz, aynı zamanda sıkı bir C vitamini ve K vitamini kaynağıdır. Düşük kalorili olması sebebiyle bol bol tüketebileceğiniz bu sebze diyetlerinize de yardımcı olabilir.

Gilsemik indeksinin düşük olması da kuşkonmazın yararlı olmasını sağlayabilmektedir. Posa içeriğinin yüksek olması ise kan şekeri düzeyinizin kontrol altında olmasını sağlar. Diyabet hastaları için son derece önemli olan bu detaylar, antioksidan özellikler ile birleştiği zaman son derece yararlı bir sebzeyi ortaya çıkartmaktadır.

Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

Kanser, katarakt ve göz sorunlarına da büyük bir olumlu katkısı olan kuşkonmazın düzenli olarak tüketilmesi ve diyet listelerinde yer alması gerektiği ise uzmanlar tarafından sürekli olarak tavsiye edilmektedir.

Kuşkonmaz içeren diyet programlarınız ile birlikte hareketli bir yaşam tarzını da benimsediğiniz zaman şeker hastalığına karşı etkili bir savaş açmış olursunuz. Düzenli olarak yürüyüş yapmak ve sağlıklı bir beslenme programı ile bu egzersizleri desteklemek hastalığın ileri seviyelere geçişini engelleyebilen yöntemlerdir.