Şeker Hastalığı
Samsun'da Diyabet ve Metabolik Cerrahi Sempozyumu Düzenleniyor

Samsun'da Diyabet ve Metabolik Cerrahi Sempozyumu Düzenleniyor

26 Aralık saat 14:00'da Samsun Sheraton Otel'de diyabet ve metabolik cerrahi sempozyumu düzenlenecek.
0.0 (0 oy)

Samsun’da Diyabet ve Metabolik Cerrahi Sempozyumu Düzenleniyor

Samsung Büyük Anadolu Hastaneleri ülkemiz adına yeni bir girişim daha yapmaya hazırlanıyor. 26 Aralık Cumartesi günü düzenlenecek olan “Tip 2 Diyabet ve Metabolik Cerrahi Sempozyumu” adı altında düzenlenecek olan etkinlik Sheraton Otel’de basın mensuplarını ve diyabet uzmanlarını bir araya getirecek.

Atamed Teşhis Merkezi’nde yapılan basın toplantısında konuşma yapan Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen, konuşma yaparken 19 Kasım tarihinde görev başındayken hayatını kaybeden Opr. Dr. Aynır Dağdemir’i andı.

26 Aralık 2015 tarihinde saat 14:00’da Samsun Sheraton Otel’de yapılacak olan Tip 2 Diyabet ve Metabolik Cerrahi Sempozyumu ile ilgili bilgi veren Esen, program dahilinde Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Cerrahi, Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Muzaffer Al’ın da yer alacağını açıkladı.

Diyabetin Güncel Durumu ve Tedavi Yöntemleri

Alanında başarılı tüm isimler sempozyum kapsamında konuşmalar ve sunumlar düzenleyecekler. Diyabetin güncel durumu üzerine de konsept konuşmalar programda yer alacak.

Sempozyumda tip 2 diyabetin çaresinin artık mümkün olduğu konuları ve %90 oranında başarılı sonuçlar ele alındığı örnekler ve sunumlar ile gösterilecek. İnsanların obezite ile diyabeti karıştırmalarını anlayamadıklarını söyleyen Esen, toplumun diyabet konusunda bilinçlenmesi gerektiğini belirtti. Esen konuşmasını, “Tip 2 Diyabet ve Metabolik Cerrahi Sempozyumu için hepinizi 26 Aralık Cumartesi günü 14:00’da aramıza davet ediyorum.” şeklinde sonlandırdı.