Şeker Hastalığı
Sarhoşken Agresifleşen Kişilerin Şeker Hastalığı ve Obezite Riski Düşük

Sarhoşken Agresifleşen Kişilerin Şeker Hastalığı ve Obezite Riski Düşük

Sarhoş olduğu zaman biraz saldırganlaşmaya başlayan kişilerin obezite ve diyabet riskini azaltan genlere sahip olduğu keşfedildi.
0.0 (0 oy)

Ruh hali ve davranışları tetikleyen seratonin hormonunun yoksunluğu olduğu zaman insanların daha agresif oldukları ve saldırgan tavırlar sergiledikleri biliniyor. Journal of Psychiatric Research tarafından yayınlanan bir araştırma raporuna göre ise bu mutasyonu yaşamakta olan kişilerin yüksek insülin duyarlılıkları olduğu ve düşük insülin dirençleri olduğu ortaya çıktı.

İnsülin, glikozu kan yolu üzerinden hücrelere taşıyan bir hormondur. İnsüline karşı duyarsız hale gelen hücreler zaman içerisinde direnç de kazanabilirler. Bu durum ise kan şekerinin yükselmesine ve ilerleyen süreçlerde 2. derecede diyabete sebep olabiliyor.

Test Sonuçları Oldukça Şaşırtıcı

Antisosyal kişilik bozukluğu teşhisi koyulmuş olan kişilerin genlerinde genellikle bu mutasyona rastlandığı söyleniyor. 89 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda saldırgan kişilerin insülinsiz daha iyi durumda oldukları ortaya çıktı.

Mutasyonu taşıyanların kilolu oldukları ve obeziteden etkilenme risklerinin de daha az olduğu söyleniyor. Testosteron değerleri düşük olan kişilerin patolojik olarak IS ve IR’den de korundukları bildirildi. Erkeklerdeki düşük testosteronun diyabet ile bağlantılı olduğunu göz önünde bulundurduğumuz zaman ise bu durum son derece tuhaf bir sonuç ile karşılaşmamıza yol açıyor.