Şeker Hastalığı
Şeker Düşüren Mucizevi Besinler

Şeker Düşüren Mucizevi Besinler

Kan şekerinizin seviyesini düşürmek ve sabit oranlarda tutmak istiyorsanız bu besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz.
5.0 (1 oy)

Kan şekeri seviyesini düşürmek için hayatınızdaki bazı alışkanlıkları tekrar gözden geçirmeniz gerekebiliyor. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen besinleri tüketerek kan şekeri seviyenizi dengede tutabilir ve düşürmeyi de başarabilirsiniz.

Keten Tohumu

Aşırı miktarda lif ve sağlıklı yağ asitleri içeren keten tohumu şekerinizi düşürmek için yararlanabileceğiniz gıdalar arasında yer alıyor. Keten tohumu tükettiğiniz zaman vücudunuz omega-6 ve phme-3 yağ asitlerini de almaya başlar.

Badem

Yağ ve protein açısından zengin olan bademi tükettiğiniz zaman metabolizma hızınızı da yükseltmeye başlayabilirsiniz. Şeker hastahalarına günlük olarak tavsiye edilen miktar ise 10 ile 15 arasında değişmektedir.

Tarçın

Kötü kolesterol olarak adlandırılan kolesterolü azaltmak için etkili olan tarçın ayrıca insülin seviyesinin dengelenmesi için de yararlanabileceğiniz bir doğal baharat türüdür. Günde yarım çay kaşığı kadar tarçın tükettiğiniz zaman %20 oranında kan şekeri seviyenizi düşürmeye başlayabilirsiniz.

Patates

Glisemik indeks değerleri son derece düşük olan tatlı patates kan şekerinizin sabit kalmasını sağlayan faydalı besinler arasında yer alıyor. Tatlı patatesi tükettiğiniz zaman kan şekeriniz yavaş yavaş dengeye girmeye başlar. Ayrıca sürekli olarak açlık hissi yaşıyorsanız bu hissinizi de tatlı patates tüketerek giderebilirsiniz.