Şeker Hastalığı
Şeker Hastaları Diyabet Okulundan Mezun Oldu

Şeker Hastaları Diyabet Okulundan Mezun Oldu

Diyabet Okulu Diploması’nı bu yıl da almaya hak kazanan kişiler belli oldu. Şeker hastaları 8 aylık süren dönemde mezun olmayı başardılar.
0.0 (0 oy)

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı olan sağlık tesislerinde yapılan diyabet hastalığı ile mücadele edilmesini amaçlayan okulların 2016 yılına ait 8 aylık döneminden sonra 791 kişi okuldan mezun olmayı başararak Diyabet Okulu Diploması almaya hak kazandı.

Düzenlenen 2016 yılındaki eğitim sürecinde diyabet hastalarının diyabet insülin tedavisi hakkında bilgilendirilmesi, hastalara doğru beslenme şeklinin öğretilmesi, fiziksel aktiviteler, egzersizler ve diyet gibi konularda detaylı bilgiler verildi.

"Diyabet Okulları'nın Sayısı Artmalı"

Toplamda 791 kişinin almaya hak kazandığı diploma ve eğitim süreci hakkında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, “Eğitim tamamen diyabet hastalığına karşı insanları bilinçlendirmeyi hedefliyor. Eğitim süresi boyunca hastalığın oluşumu, takibi, uzak durulması gereken noktaları ve tedavisi gibi konularda detaylı konular işledik. 8 ay boyunca süren eğitimimiz sonrasında 791 kişi Diyabet Okulu Diploması almaya hak kazanmıştır.” açıklamasını yaptı.

Diyabeti doğru anlayabilmenin toplum açısından son derece önemli ve yararlı olduğunu söyleyen Berna Öztürk, sağlık mevzu bahis olduğunda en fazla para harcanan hastalıklardan birisinin şeker hastalığı olduğunun da altını çizdi. Diyabet Okulları’nın sayısının artması gerektiğini söyleyen Öztürk, diyabet hastalarının yaşam standartlarının böylelikle yükselebileceğini söyledi.