Şeker Hastalığı
Şeker Hastaları Estetik Operasyon Olabilir mi?

Şeker Hastaları Estetik Operasyon Olabilir mi?

Uzman doktorlar şeker hastalarının estetik operasyon geçirmeleri ile ilgili açıklamalar yaptılar.
0.0 (0 oy)

Dr. Hayati Akbaş, şeker hastalarının estetik operasyon olmalarında sakınca olmadığını ancak diğer insanlara göre biraz daha dikkatli ve özenli davranmaları gerektiğini belirtti.

Şeker hastalığının yaygın görülen bir hastalık olduğunu söyleyen Akbaş, “Şeker hastalığı toplumda çok sık görülen bir hastalık her insan gibi şeker hastalarının da burun, meme ve diğer estetik sorunları olabiliyor. Bu tür durumlarda şeker hastalarının ameliyat olamayacağı gibi bir durum söz konusu değildir. Sadece diğer kişilere göre daha dikkatli davranmaları gerekebilir.” açıklamasını yaptı.

Diğer Kişilere Göre Daha Dikkatli Olunmalı

Şeker hastalarının yaşayabileceği özellikle burun kaynaklı sorunlarda estetik operasyon yapılmasının son tercih olarak saklanması gerektiğini söyleyen Akbaş, şeker hastalarının bu tür durumlarda ilk önce ilaç tedavisine yönelmesi gerektiğini belirtti. İlaç tedavilerinden sonuç alınmadığı zaman ise uzman bir doktor kontrolünde estetik operasyonların değerlendirilebileceğinin altını çizdi.

Estetik operasyonlardan önce ise uzman doktorlar tarafından detaylı bir muayene gerektiği Akbaş tarafından belirtildi. Şeker hastası olarak estetik operasyon geçirmek istediğiniz zaman uzman doktora kontrole gittiğiniz takdirde herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınız Dr. Hayati Akbaş tarafından belirtildi.