Şeker Hastalığı
Şeker Hastaları için Tek Ameliyat ile Kilo Çözümü

Şeker Hastaları için Tek Ameliyat ile Kilo Çözümü

Aşırı kilolu olmak ve obezite rahatsızlığına sahip olmak şeker hastalığını olumsuz yönde etkiliyor.
0.0 (0 oy)

Diyabet ve obezite aslında birbiri ile bağlantılı olan iki rahatsızlık olarak ele alınıyor. Her ikisinden bir tanesi ortaya çıktığı zaman diğer rahatsızlığa da kapı açılmış oluyor. Diyabet rahatsızlığına yakalandığınız zaman tansiyon, felç ve ani ölümler gibi ciddi sıkıntılar ortaya çıkabilir. Sessiz ve derinden ilerleyen diyabet vücudunuzu tahrip ederek dolaşımınızı bozmaya başlar.

Diyabet ve tansiyonun ortaya çıkarttığı sorunlar kolesterolün de artmasına sebep olur. Böbrek, kalp, şah damarı gibi hayati önem taşıyan organlar da ufak sıkıntılar yaşamaya başlar. Tansiyon ve kolestrolünüz var ise sorunlar arasına bir süre sonra artık şeker hastalığı da eklenecek demektir. Kısır döngünün içerisine girdiğiniz andan itibaren vücudunuz kendi ürettiği insülini kullanamayacağı için açlık hissi sürekli ortaya çıkmaya başlar.

Metabolik Cerrahi Ameliyatlar Tedavi için Etkili Oluyor

Bu tür sorunların kalıcı tek bir çözümü olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Tek bir ameliyat ile sorunların genelinden kurtulabilmeniz mümkün. Metabolik Cerrahi ameliyatları ile kilo problemleri, şeker hastalığı, tansiyon ve kolesterol yüksekliği gibi hastalıklardan kurtulabileceğiniz gibi aynı zamanda gut, uyku apnesi gibi farklı rahatsızlıklardan da kurtulabiliyorsunuz. Metabolik Cerrahi Tıp 2 diyabetinin getirdiği rahatsızlıkların bazıları ameliyat sayesinde gerilerken, bazıları ise tamamen ortadan kaldırılabiliyor.

Metabolik Cerrahi ameliyatları hastalığı tedavi ederken aynı zamanda diyabet tedavisinde kullandığınız ilaçların da değişmesini sağlayabilir.