Şeker Hastalığı
Şeker Hastaları Saç Ektirebilir mi?

Şeker Hastaları Saç Ektirebilir mi?

Şeker hastalarının saç ekimi operasyonu yapabilmesi için gerekli olan testlerin yapılması ve doktorların iletişim halinde olması gereklidir.
0.0 (0 oy)

Şeker hastaları normal koşullar altında saç ektirme işlemini yapabilirler. Ancak her şeker hastası için ayrı olarak detaylı bir değerlendirme yapılması şartı bulunmaktadır. Kişilerin hastalığının hangi durumda olduğu ve ne tür süreçler yaşandığı operasyonun yapılıp yapılamayacağı uzman doktorların bir araya gelmesi ile karşılaştırılmalıdır.

Şeker hastalığının pek çok diğer hastalık gibi kişilere özel belirtiler göstermesi ve niteliklere sahip olması, bu hastalığın her kişiye ayrı zarar vermesine yol açar. Şeker hastalarına saç ekimi yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı özel durumlar mevcuttur.

Şeker hastalığına sahip olan kişiler saç ektirmek istedikleri zaman her iki doktora da bu durumu bildirmelidir. Şeker hastalığı ile ilgili doktorlara danışılması ekim işleminin sağlıklı şartlar altında yapılabilmesi için önemlidir.

Doktorlarınızın İletişim Halinde Olması Gereklidir

Saç ekimi operasyonu öncesinde iki ayrı doktorunuzun da sizden talep ettiği tetkikleri eksiksiz bir şekilde yapmalısınız. Saç ekimi işlemi sonrasında ortaya istenmeye sonuçların çıkmasını istemiyorsanız bu noktayı asla atlamamanız gerekiyor.

Saç ektirmeden önce sağlıklı beslenme düzeninizi oturtmuş olmalı ve diyet sürecinizi de başlatmış olmalısınız. Doktorunuzun belirttiği kurallar dışına çıkmamalı ve harfiyen tüm kurallara uyuyor olmalısınız.

Dengesiz seyreden bir şeker hastalığı yaşıyorsanız ve asabi şekere sahipseniz saç ekim doktorunuz ile şeker hastalığınızı takip eden doktorun paralel bir şekilde birbirleriyle iletişim halinde olmalarını da sağlamalısınız.