Şeker Hastalığı
Şeker Hastalarında İktidarsızlık Tedavisi Nedir?

Şeker Hastalarında İktidarsızlık Tedavisi Nedir?

Sertleşme sorunları ve iktidarsızlık şeker hastalarında en sık görülen problemler arasındadır. Bu problemlerin tedavisi ise doğru uygulamalar ile mümkündür.
0.0 (0 oy)

Sertleşme sorunları ve iktidarsızlık şeker hastalarının en fazla şikayetçi olduğu konular arasında yer alıyor. Şeker düzeylerinin dengeli olduğu durumlarda da hastalarda ortaya çıkabilen sertleşme sorunları, kan şekerinin düzensiz olması durumunda sertleşme sorunlarının iktidarsızlığa kadar gitmesine yol açabiliyor.

Ancak yapılan araştırmalara göre şeker düzeyi kontrol altında olan ve kilosu normal olan kişilerdeki sertleşme sorunlarının uzun yıllar boyunca ortaya çıkmadığı tespit edilmiştir.

Şeker hastalarının bu tür sorunları dahiliye doktorları ve endokrinoloji uzmanları tarafından takip edildikten sonra tedavi sürecine alınabilmektedir. Ağızdan alınan ilaçlar ile tedavi edilebilen bu rahatsızlıklarda ilaç ile sonuç elde edilemiyor ise bir süre sonra üroloji doktoruna başvurulmalıdır.

Tedaviler Riskli mi?

Üroloji doktorlarına başvurduğunuz zaman penise enjeksiyon tedavisi, şok tedavisi, vakumlu cihaz tedavileri ve penis protezi uygulamaları gibi tedaviler uygulanır. Özel olarak üretilmiş olan enjektörler yardımı ile yapılan bu tedaviler birkaç seans sonrasında etkisini göstermeye başlamaktadır.

Tedavi yöntemlerine göre bu süreç 6 ile 24 seans arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Şok dalga tedavisi başta olmak üzere diğer tüm tedavilerin herhangi bir riski yoktur.