Şeker Hastalığı
Şeker Hastalığı Cerrahi Tedavisi Türkiyeye Yayılıyor

Şeker Hastalığı Cerrahi Tedavisi Türkiyeye Yayılıyor

Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı, tip 2 diyabet hastalığının tedavisindeki cerrahi operasyonların Türkiye’de gelişmeye başladığını duyurdu.
0.0 (0 oy)

Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı, tip 2 diyabet hastalığı tedavisinde uygulanmakta olan metabolik cerrahi operasyonların Türkiye çapındaki başlatılan eğitimler kapsamında Denizlili hekimlere eğitim verilmesi sağlandı.

Şeker hastalığı tedavisinde uygulanan metabolik cerrahi işlemleri tanıtmak için çalışmalarını sürdüren Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı bünyesinde yer alan Metabolik Cerrahi Çalışma Grubu, Denizlili doktorlara eğitim çalışması verdi.

Eğitim süreci kapsamında Denizli Özel Tekden Hastanesi’nde düzenlenen sempozyumda ilk önce Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Genel Başkanı Doç. Dr. Alper Çelik Denizli’de yer alan özel ve kamu hastanelerindeki görevli hekimlere metabolik cerrahi operasyonlar hakkında bilgi sundu.

Metabolik Cerrahi Ameliyat Tedavisi Kalıcı Çözüm

Ameliyat ile tedavi gerçekleştiren dünyadaki 8 ayrı hekimden biri olan Doç. Dr. Alper Çelik, düzenlediği konuşmada vakıf olarak metabolik cerrahi ameliyatlarını bütün Türkiye çapında yaygınlaştırmaya başladıklarını belirtti.

İzmir, Elazığ ve son olarak Denizli’de yer aldıklarını söyleyen Çelik, “Metabolik cerrahi ameliyatlar günümüzün en yaygın tip 2 diyabet hastalığı tedavisidir. Tedavilerimizde başarı oranları %90 ve üzerindedir. Ameliyat yapıldıktan sonra hastaların ilaç ve insülini bırakabilmeleri söz konusudur. Ayrıca diyabet ile birlikte gelen uyku apnesi, yüksek tansiyon, obezite, kolesterol ve aşırı kilo gibi sorunlar da tedaviden sonra kalıcı şekilde çözülmektedir.” dedi.