Şeker Hastalığı
Şeker Hastalığı Tedavisi ve Cinsiyete Göre Değişiklik Gösterir mi?

Şeker Hastalığı Tedavisi ve Cinsiyete Göre Değişiklik Gösterir mi?

Şeker hastalığı yani halk dilinde diyabet pankreasın yeterli miktar da üretemiyor olması ya da ürettiği insülinin etkili bir şekilde kullanılmaması durumunda ortaya çıkan bir hastalıktır.
0.0 (0 oy)

Şeker hastalığı yani halk dilinde diyabet pankreasın yeterli miktar da üretemiyor olması ya da ürettiği insülinin etkili bir şekilde kullanılmaması durumunda ortaya çıkan bir hastalıktır. Şeker hastaları, yemiş oldukları besinlerden kana geçen şekeri kullanamaz ve bu durum karşısında kan şekeri seviyesi yükselir. Bu sorun uzun dönem de birçok dokuyu ve organı zedeleyebilir başka ciddi problemler oluşmasına yol açabilir.

Şeker Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Şeker hastalığı insan yaşantısını kısıtlama ya da zorlamaya sokacak durumlar yaşatan bir hastalık değildir. Şeker hastalığı ile birlikte sağlık bir yaşam dahi sürmek mümkündür.

Şeker Hastalığı Tedavisinde: Diyet, egzersiz, kan şekerini düşüren ilaçların kullanımı tedavide kullanılan tutarlı ve birbirini takip eden bir yöntemdir. Kan şekerinin vücutta düzenli ve dengeli tutulması bu hastalıkla daha rahat geçinilmesi bir başka olanak olabilmektedir.

Şeker Hastalığı Tedavisi Yaşa ve Cinsiyete Göre Değişiklik Gösterir Mi?

Şeker hastalığı her yaş grubunda görülebilen bir rahatsızlıktır. Tedavi yönteminin genel olarak insülin iğnesi kullanılmasından da kaynaklanıyor olması şeker hastalığı tedavisi yaşa ve cinsiyete göre değişiklik göstermemektedir. 8 saatlik açlık durumundan sonra kan şekeri 100'ün üstünde olan her bireyin (çocuk ya da büyük bireyler) risk altında olma durumu herkes de yaş ve cinsiyet aramaksızın aynıdır. Ve ayrıca tokluk durumunda da kan şekeri 125'in üstünde ise aynı risk söz konusu olabilmektedir.