Şeker Hastalığı
Şeker hastalığına Alternatif Çözüm

Şeker hastalığına Alternatif Çözüm

Şeker hastalığına alternatif çözümler arayanlar, ilgili yazımızda bu konuyla ilgili bilgilendirme yapan bir içerik bulacaksınız.
4.7 (3 oy)

Pankreasın işlevinde çıkan bozukluklar sonucu insulini dengeleyememesi sonucu birey şeker hastası olur. Tabi ki hasta kişi hastalığının farkına varmadan önce birçok belirti ile karşı karşıya kalır bunlardan birkaçı şöyledir: fazla su içme ve içme isteği, ciltte kuruma, yaraların geç iyileşmesi ve bazen bulanık görmek gibi belirtileri vardır. Bu belirtiler hissedildiği an uzman bir doktora başvurulması şiddetle önerilir çünkü şeker hastalığı da derecelere ayrılmıştır çok ileri düzeye taşınmadan tedavi sürecinin başlaması gerekir. Ailesinde şeker hastalığı bulunan, kan yağ miktarının fazla olması, aşırı kilo ve yaş ilerledikçe şeker hastası olma ihtimali artar fakat daha henüz anne karnındayken şeker hastası olan bebeklerde bulunduğundan hasta yaşı ve durumu hakkında bir genelleme yapmak her zaman doğru olmuyor. Bir diğer adı diyabet olan hastalığa yakalanmadan önce alınabilecek birçok önlem mevcut. Örneğin tüm hayatınız boyunca benimseyeceğiniz sağlıklı beslenme diyeti, düzenli spor ve düzenli tarama ile risk aza indirgenebilinir fakat daha önce de belirttiğimiz gibi şeker hastalığı kalıtımsal bir hastalıktır ve eğer ailenizden biri şeker hastası ise sizde de hastalık olması olası bir sonuçtur. Sonuç olarak bir kere bu hastalığa sahip olduğunuzda yapmanız gereken çok nettir. Gidip aile hekiminiz ve ya uzman bir doktora danışmak.

Bugün elimizde olan teknolojilerin, modern tıbbın bile kesin olarak çare olamadığı hastalıklardan biridir şeker hastalığı, bu yüzden kesin bir çözüm yerine günlük hayatınızı zora sokmaması için rutin olarak kullanılan iğne ve ilaç takviyesi ile tedavisi ömür boyu sürdürülür. İlaç kullanılmasına rağmen hayatından memnun olmayan, yediğine içtiğine dikkat etmesine rağmen şeker oranının düşmesine veya artmasına engel olamayan hastalarda mevcut. Bu hastalar ise modern tıbbın çarelerinin yanında alternatif tıbba başvurmakta da çareyi görüyor. Alternatif tıp diyince aklınıza koca-karı ilaçları veya sahte hoca kılığındaki şarlatanların yaptığı ilaçlar gelmesin. Alternatif tıp adına yürütülen çalışmalarda birçok profesör de görev almakta hatta birçok üniversite de bu dal üzerine bölüm açma projesi olduğu bilinmekte. Peki, alternatif tıpta şeker hastalığına çözüm var mı? Hastalar uzun süren ve hatta ömür boyu kullanmak zorunda oldukları ilaçları kabul etmedikleri için alternatif yollar arıyor ve bu yollara başvuruyorlar. Tabi ki de modern tıp gibi alternatif tıbbın da şeker hastalığına kesin bir çözümü yok. Fakat ilaç kullanan birçok hastanın hala daha şikâyetçi olduğu bazı konular için alternatif tıp büyük bir mucize. Düşmeyen şeker oranları, iyileşmeyen yaralar gibi birçok derde deva olmakta.

Kandaki şeker oranını dengelemek amacı ile yiyilebilecek bakliyat ve tahıllar herkesçe bilinirken hastalar şifalı otlar ve kürler hakkında pek bilgiye sahip değil fakat gelin hep birlikte büyük profesörlerce önerilen şifalı bitki ve kürlere bakalım. Şifalı kürlerden önce genellikle mutfaklarımızda bulunan malzemelerden bahsetmek gerekirse soğan, fasulye, çay, defne, yer fıstığı, sarımsak gibi çok bilinenlerin yanı sıra çemen otu, acı su kabağı, makadam yemişi, gummar gibi menşei farklı ülkeler olan bu malzemeler vücudun şeker oranını kontrol altına alabilmek adına etkili maddelerden. Ayrıca mevsiminde tüketilen lahana, turp, tere ve domates şeker hastalarına ilaç gibi gelecek sebze ve bitkilerden. Bunların dışında ise yine ünlü alternatif tıp profesörlerinin televizyonlarda dahi paylaştığı bazı kürler mevcut. Bu kürler çay veya macun kıvamına getirilip tüketilen maddeler. Bunlar ise: enginar yaprağı kürü, karahindiba kökü kürü ve zeytin yaprağı kürüdür. Tüketilmesi halinde şeker hastalığını kontrol altına alır.