Şeker Hastalığı
Şeker Hastalığına Mucizevi Çözüm Meşe Palamudu

Şeker Hastalığına Mucizevi Çözüm Meşe Palamudu

Türkiye'nin Batı ve Kuzeybatı bölgesinde yetişmekte olan meşe palamudu şeker hastalığına son derece iyi geliyor.
0.0 (0 oy)

Batı ve Kuzeybatı bölgelerimizde yetişmekte olan meşe palamudunun şeker hastaları için yararlı olduğunu söyleyen Abdullah Yakar, “Meşe palamudunu çörek otu ile birlikte tükettiğiniz zaman şeker hastalığına karşı savaş açmış oluyorsunuz.” Açıklamasını yaptı.

Abdullah Yakar, meşe palamudunun aynı zamanda kestane türündeki pelit adı verilen yemiş cinsindeki sert ve tırnaklı bir meyve türü olduğunu da söyledi. Atıkları biriktirilebilen bitkiler olan palamutlar kimyasal atıklardan uzakta, tarımsal ilaçlardan ve gübrelerden de uzakta yetişmekte olan bitkilerdir.

Düzenli Beslenme Şart

Şeker hastaları dışında kabızlık yapıcı etkisi olduğundan dolayı ishal gibi rahatsızlıklarda da kullanılan meşe palamudunun mide kanamalarında ve damarlardaki etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda da kullanıldığı söyleniyor.

Altını ıslatan çocuklara da büyük fayda sağlayacağını söyleyen Abdullah Yakar, “Şeker hastalarına sürekli olarak meşe palamudunu tavsiye ediyoruz. Hastalığın tedavisinde destekleyici gıdalar tüketmenin önemi son derece büyük.” açıklamasını yaptı.

Şeker hastalarının sıkı bir diyet yapması gerektiğini de söyleyen Abdullah Yakar, beslenme düzeninde yapılabilecek ufak tefek değişikliklerin hayat kurtarıcı değişiklikler olabileceğini belirtti.