Şeker Hastalığı
Şeker Hastalığının Çözümü Tarçın ve Zencefilde

Şeker Hastalığının Çözümü Tarçın ve Zencefilde

Uzmanlar gündelik hayatta tüketilebilecek tarçın ve zencefilin şeker hastalığının tedavisinde etkili bir rol oynadığını belirttiler.
0.0 (0 oy)

Türkiye’de 6 milyonu aşkın kişiyi etkileyen diyabet hastalığından etkilenenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Organ hasarı gibi ciddi sorunlara da yol açabilen şeker hastalığı ile savaşabilmek için ise tedavi destekleyici bir beslenme programı ortaya çıkartılması gerekiyor.

Bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkan son haberler ise oldukça ilginç. Antioksidan özelliklere sahip bitki çaylarının tüketiminin şeker hastalığına iyi geldiğini söyleyen uzmanlar içilecek olan çaylara da zencefil ve tarçın eklenebileceğini söyledi.

Her Gün Çayınıza Ekleyebilirsiniz

Siyah bir çaya zencefil ve tarçın ilavesi yapıldığı zaman tip 2 şeker hastalarındaki iltihap göstergesinin belirgin bir şekilde azaldığını söyleyen uzmanlar tarçının aynı zamanda açlık kan şekerini düşürdüğünü ve kan lipit seviyesinin de düşürdüğünü söylediler.

Zencefilin stres belirtisi olan F2 izoprostan seviyesini düşürdüğünü de belirten uzmanlar diğer yandan LDL ve HDL kolesterol değerlerinin de kontrol altında tutulduğunu belirttiler. Her gün siyah çay ya da yeşil çaya eklenebilecek olan zencefil ve tarçın ile sizler de şeker hastalığınızın kontrol altında tutulmasını sağlayabilirsiniz.