Şeker Hastalığı
Sıcak Havalar Şekeri Bozuyor

Sıcak Havalar Şekeri Bozuyor

Şeker hastalığı yaşayanların sıcak havalarda dikkatli olması gerektiği uzmanlar tarafından belirtildi.
0.0 (0 oy)

Hava sıcaklıklarının giderek artmaya başladığı günlerde uzmanlar şeker hastaları için uyarılar yapıyorlar. Şeker hastalığının vücuttaki tüm organları etkilediğini söyleyen uzmanlar, bu hastalığın aynı zamanda hayati risk taşıdığını da söylüyor.

Diyabet hastalarının yaz aylarında daha dikkatli olmalarını ve kontrollerini ihmal etmemelerini söyleyen Emsey Hopistal İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Hamidi konuşmasına şu sözler ile devam etti:

“Diyabet hastalığını 4 çeşidi bulunuyor. Gençlerde, yaşlılarda kilolu kişilerde ve genetik faktörler taşıyan kişilerde şeker hastalığı ortaya çıkabiliyor. Diyabet hastalığının belirtilerini yakından tanımak ve araştırmak hastalığın erken teşhisi açısından büyük önem taşımaktadır. Özellikle havaların sıcak olduğu günlerde şeker hastalarının daha dikkatli olmaları gerekebilir.”

Yaz Aylarında Bunlara Dikkat Edin!

Havaların sıcak olduğu yaz aylarında mutlaka yeterli seviyede su veya içecek tükettiğinize emin olmalısınız. Alkol, kafein ve sıvı kaybı yaşatabilecek diğer tüm içeceklerden ise mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız.

Güneşin en dik geldiği saatlerde dışarıya çıkmak yerine bu saatler geçtikten sonra dışarıya çıkmak veya mecbur kalındığı durumlarda ise güneşten korunabilecek şekilde dışarıya çıkmak son derece önemlidir.

Ayrıca yaz aylarında ayaklarda yara oluşumları da meydana gelebileceği için ayaklarınızı her zaman kuru tutmalısınız.